Propichování uší u dětí – na co si dát pozor?

Posted in E-shopy

dítě s náušnicí

Představa toho, že se vaše malá princezna bude dělat parádu v nádherných šatičkách doplněných o zlaté náušnice se zirkony se zamlouvá každé mámě. Ne vždy jsou ale při jsou alep ři propichování uší plněna všechna opatření a čas od času se stane, že se do ouška dostane třeba infekce. Není to sice nic vážného, ale vaše dcera z ní rozhodně nadšená nebude a vy budete mít strach se o propíchnutí pokusit znovu. DNes se podíváme na to, jak se takového výsledku jednoduše vyhnout.

Jeden správný věk pro propíchnutí uší neexistuje

Nemusíte proto zaškrtávat dny v kalendáři, kdy už konečně na propichování půjdete. Uši je možné propíchnout jak ve velice malém věku, tak klidně můžete i pár let počkat. Výhodou toho, že necháte uši propíchnout dříve, je to, že si na to dítě vůbec nebude pamatovat..přirovnali bysme to k nechtěnému šlápnutí na packu psa..za chvilku bude vše odpuštěno. Starší dítě už si sice bude propíchnutí pamatovat, ale také vám může pomoci vybrat ty nejlepší náušnice.

Základní pravidla pro propichování uší

Při propichování uší platí několik základních pravidel nebo opatření, jak se vyhnout už zmíněné infekci:

  • Počkat, až za sebou bude mít první očkování proti tetanu. 
  • Vybrat správný materiál. To je u malých dětí nejdůležitější. Nejlepší je zlato s 18 nebo 14 karáty – ideálně žluté zlato. Bílé zlato totiž obsahuje příměsi, které mohou s dětským ouškem zamávat. Existují ale náušnice, které jsou vyrobeny speciálně pro děti a takovou reakci téměř eliminují. Například jde o značku Cutie. 
  • V dobře uzdravování je potřeba náušnice a dírku několikrát denně čistit dezinfekcí. To je potřeba dělat 4-6 týdnů, než se rána plně nezahojí.

náušnice cutie

 

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit