Čerpadla

Posted in Firmy

Většina lidí si ani neuvědomuje, jak nám technika v současné době usnadňuje život. Při představě, že si dřív lidé museli pomoct především vlastními silami se celí osypeme. Jedním ze základních technických vymožeností jsou i čerpadla, konkrétněji hydraulická čerpadla, které většinou dodávají olejové tekutiny do hydraulického systému.

Tato čepadla se vyrábí se v mnoha velikostech, dle potřeby a použití. Dále se rozdělují na jednotlivé druhy. Například hydraulická čerpadla s vnějším ozubením, hydraulická čerpadla s vnitřním ozubením, tandemová čerpadla a mnoho dalších

Psychologická funkce radarů

Posted in Firmy

Radary jsou přístroje, ze kterých mají strach hlavně řidiči, jsou totiž často vnímány hlavně jako zařízení sloužící k měření rychlosti vozidel. Využití radarových zařízení je však mnohem širší - mohou sloužit k zjišťování vývoje počasí, lokalizovat letadla a jiné objekty v atmosféře a slouží i k mnohým dalším činnostem. Zařízení na principu radaru využívá například i mikrovlnná trouba a v těle ho mají zabudovaný i někteří živočichové například netopýři.

Jak na migrény?

Posted in Služby

migreny oberon cinska medicinaCo je to vůbec migréna? Pod tímto termínem se skrývá stále častější chronické onemocnění, které je charakterizováno opakovanými záchvaty bolesti hlavy. Nejčastěji migrénu doprovází nevolnosti, zvracení, větší citlivost na zvuky, zápachy a podobně. Nejčastěji se vyskytuje toto onemocnění u žen, a to až u 20 %. U mužů se objevuje pouze zřídka, kolem 7 %. Migrénou dnes trpí všechny věkové kategorie, ale nejčastěji kolem 30. až 40. roku života.